Міжнародний рух професійних стоматологічних асоціацій з безкоштовної імплантації та протезування беззубих людей похилого віку | Асоціація Імплантологів України

ТЕЛЕФОНУЙТЕ:

+38 (032) 251 25 41 - секретар

+38 (032) 251 44 09 - юрист

+38 (044) 227 97 94 (акція)

e-mail: secretariat@aiukraine.com.ua

e-mail: teresa_jurist@ukr.net

 

Міжнародний рух професійних стоматологічних асоціацій з безкоштовної імплантації та протезування беззубих людей похилого віку

Звернення до професійних стоматологічних асоціацій

Кількість повністю беззубих пацієнтів у світі величезна. При цьому тільки ми, стоматологи, знаємо, як вони страждають. Ми знаємо, що ці люди, особливо люди похилого віку, не скаржаться. Вони вважають, що у їх віці бути беззубим - це норма. Ми також знаємо, що саме стоматологічна імплантація здатна змінити життя цим людям і зробити їх нормальними. Єдиним виходом для повністю беззубої людини є імплантація. Іншого способу повернення якості життя для неї немає, але на жаль про це знають лише імплантологи. І говоримо ми про це лише на своїх конференціях та форумах з надією, що нас хтось почує, і що ми отримаємо нові, затверджені на європейському чи світовому рівні, стандарти реабілітації беззубої людини. Але нас не чують. Не чують ні ті, хто страждає, ні ті, хто приймає рішення. Вони на наші конференції не ходять!

Що люди знають про стоматологічну імплантацію? У медійному просторі стоматологів дуже мало. Люди крім зубної пасти і кремів для утримання протезів більше нічого по телевізору не бачать! А якщо і бачать, то розуміють, що імплантація - це голлівудська посмішка і то для дуже забезпечених людей! Усвідомлюючи те, що ні наше суспільство, ні люди, ні влада, ніколи не чули, що стоматологічна імплантація спочатку була придумана як спосіб реабілітації беззубих людей, ми ініціювали професійний рух з безкоштовної імплантації для осіб похилого віку під назвою «Якість життя для наших батьків». 400 лікарів добровольців по всій країні протягом року встановили близько 1500 імплантатів соціально незахищеним людям у віці понад 80 років. Приватні клініки безкоштовно виготовили постійні незнімні зубні протези. Найстаріший наш пацієнт - 93 роки.

Лікарі-добровольці

Лікарі-добровольці під час акції «Якість життя для наших батьків» у Києві, 25 червня 2010.

Наші припущення про низьку інформованість людей підтвердилися. Всі пацієнти були проінформовані про майбутню операцію і, як нам здавалося, мали повне уявлення про очікувані результати. Однак від операції в цілому відмовилися близько 100 пацієнтів. Одні пацієнти відмовилися, коли дізналися, що імплантація - це хірургічне втручання, а інші, коли дізналися, що для цієї операції необхідно лягати в лікарню. Можна сказати, що всі інші наші пацієнти були добровольцями, бо погоджуючись на операцію, вони погоджувалися на невідому їм процедуру з невідомими результатами. Так чи інакше, ніхто з наших пацієнтів, ні ті, хто погодилися, ні ті, хто відмовилися, ніколи про імплантацію раніше не чули. Для отримання права оперувати в іншому медичному закладі лікарі надали всі необхідні документи (копії диплома, сертифікати хірурга або ортопеда). Вперше, лікарі, які працюють у державних, приватних, військових та університетських закладах приблизно раз на місяць збиралися разом у різних містах на території військових чи цивільних госпіталів і протягом дня встановлювали від 100 до майже 300 імплантатів. Разом працювали хірурги, ортопеди, анестезіологи, медсестри і співробітники госпіталів. Компанії-виробники імплантатів стали нашими партнерами і безкоштовно видавали імплантати своїм клієнтам - лікарям, які брали участь в акції. Всі імплантати були сертифіковані.

Лікарі-добровольці

Лікарі-добровольці під час акції «Якість життя для наших батьків» у м. Севастополь, 25.11.2010 р.

Всім пацієнтам було зроблено необхідні дослідження, такі як ортопантомограма, аналізи крові і флюорографія. Всі пацієнти пройшли ретельний відбір, одержали згоду на хірургічне втручання від фахівців госпіталю, були госпіталізовані в лікарню, де перебували під наглядом лікарів протягом п'яти днів (два дні до операції і три дні після).

У всіх містах акція проходила завжди як військова операція, адже всі добровольці ніколи раніше не працювали разом і ніколи раніше не бачили медичного закладу, в якому їм доводилося працювати. Всі приїжджі учасники були поділені на команди. Кожна команда складалася з чотирьох осіб - хірург, ортопед і два асистенти. Під час проведення заходу працював логістик-центр, де учасники отримували необхідну інформацію. Кожен знав своє робоче місце (місце перевдягання, операційну або ортопедичний кабінет), а також інформацію про те, де в цей час знаходиться його пацієнт. Хірург отримував медичну карту пацієнта і оцінював рентген-знімок за 15-30 хвилин до операції. Один хірург за день оперував не більше трьох пацієнтів.

Незважаючи на різні переконання та погляди, всі лікарі працювали за одним протоколом - чотири паралельно встановлених імплантати з абатментами у міжментальному просторі беззубої нижньої щелепи. Після операції пацієнтів проводжали в ортопедичні кабінети, де ортопед встановлював їм тимчасові пластмасові протези, виготовлені за спеціальними наперед підготовленими шаблонами.

Хірурги працювали в операційних загального профілю на справжніх горизонтальних операційних столах, на відміну від звичних стоматологічних установок у своїх домашніх кабінетах. Операційний світильник і відсмоктувач надав госпіталь. Фізіодиспенсери, а також всі необхідні для імплантації інструменти лікарі привезли із собою.

Деякі лікарі співали пісні, інші дивилися, перебуваючи як би на майстер-класі і маючи можливість подивитися «під руку» найіменитішим лікарям. Журналісти, які мали допуск до операційних, із задоволенням брали інтерв'ю у лікарів, анестезіологів, які не приховували свого істинного задоволення від виконаної роботи. Треба відзначити, що на початку цієї акції відчуття лікарів були різними - спочатку незрозумілі, обережні з елементами застереження, а потім справжнє задоволення, незвичайне відчуття нормальності. Причому задоволення пов'язане не тільки з відчуттям професійної складності, а з тим, що це соціальна відповідальність та участь у благодійності, адже лікарі, як професійне співтовариство, як правило, не залучені до благодійних, соціально відповідальних проектів.

Лікарі-добровольці

Лікарі-добровольці під час акції «Якість життя для наших батьків» у м. м. Київ, 27.05.2011 р.

Всі виконані роботи були представлені на стендах під час проведення 5-ої Східноєвропейської конференції, яка проходила у Львові 10-12 березня 2011 року. Компанія Квінтесенція надала спеціальний приз за кращу роботу для одного хірурга і одного ортопеда.

Будучи присутніми на конференції, про цю акцію дізналися такі відомі фахівці, як Шантель Малеве, Карл-Ерік Канберг, Карло Майорана, Паскаль Валентіні, Фуад Кюрі, Рафі Романо, Маркус Шлее, Іштван Урбан та інші. Деякі з них висловили свою згоду бути присутніми на нашій акції у Києві як в якості міжнародних спостерігачів, так і в якості хірургів-добровольців.

Звичайно, ми не можемо замінити таким чином державні програми, однак своїми діями ми можемо привернути увагу суспільства та влади до цієї проблеми і в результаті впровадити у світі ті стандарти, яких так чекають наші люди. Та й роль професійної асоціації - це не обов'язково тільки інтереси її членів і конференції, це і соціальна активність її членів, що робить асоціацію більш живою, менш формальною, дозволяє обмінюватися досвідом, своїми силами, просуває і лобіює введення нових, в тому числі і соціальних, стандартів.

Треба сказати, що наш проект підтримали в інших країнах. Зокрема перший етап цієї акції відбувся у Варшаві (Польща), 12 вересня акція відбулася у Москві (Росія), 15 жовтня акція пройшла в Тбілісі (Грузія). Загальна кількість проведених акцій – 13, 10 з який відбулися в Україні. Як результат, за минулий рік було безкоштовно прооперовано близько 350 осіб похилого віку, і встановлено приблизно 1500 імплантатів. Запрошуємо вас до Києва 24-25 травня 2012, де на базі військового госпіталю ми плануємо протягом одного дня прооперувати 100 пацієнтів, встановити їм 400 імплантатів і в той же день встановити тимчасові зубні протези. Одночасно будуть задіяні 30 операційних, 30 робочих місць ортопедів і близько 25 бригад анестезіологів.


Ярослав Заблоцький - Президент Асоціації Імплантологів України

Мирон Угрин - Президент Асоціації приватно практикуючих лікарів-стоматологів УкраїниВаша думка важлива для нас, і, якщо б Ви хотіли зв'язатися з нами, розпочати такий проект у Вашому країні, перейняти наш досвід або взяти участь в акції, будь ласка, пишіть нам: secretariat@aiukraine.com.ua.